שאלות ותשובות

 
חשוב שתדעו: המידע המופיע כאן הוא בסיסי וראשוני בלבד, ואינו בא להחליף ביקור במרכז שירות יונדאי פאר.
 
 
מדוע חשוב לבדוק צמיגים בקיץ / בחורף?
 
 
 
צמיג לא תקין עלול להתפוצץ בזמן נסיעה ולגרום לאובדן שליטה ברכב. לכן צריך לבצע בדיקה ויזואלית של הצמיגים ולנסות לאתר קרעים, עיוותים, שחיקה או יובש – בעיות שעלולות להתרחש עם הזמן. צמיגים פגומים ובלתי תקינים משפיעים על חוויית הנסיעה ברכב, גורמים לרעשים בזמן נסיעה, פוגעים בזמן ובאיכות העצירה, לא מאפשרים למנוע החלקה ועוד.

  • חשוב לוודא שלחץ האוויר בצמיגים מספיק בהתאם להוראות היצרן.
  • בכבישים בהם הנסיעה רציפה, מומלץ לנסוע במהירות סבירה. מהירות גבוהה מדי עלולה לגרום להתפוצצות הצמיג.

בנוסף לכך, חשוב לבדוק באופן סדיר את כל מערכות הרכב: ההיגוי, הבלמים, החשמל והמתלים. ביצוע טיפול תקופתי, בזמן ובהתאם להוראות היצרן, עוזר בגילוי מוקדם של ליקויים ברכב ומונע את התפתחותם.

לחצו כאן לתיאום בדיקת צמיגים במרכז השירות >>

 
 
 
חשיבות תקינות הצמיג בקיץ
 
 
מדוע מערכת מיזוג תקינה ברכב חשובה כל-כך דווקא בקיץ?
 
 
 
כידוע, חום ורעש מונוטוני עלולים לגרום לנו להירדם. מערכת מיזוג אוויר הפועלת כראוי מורידה את הטמפרטורה ברכב, מרעננת את הנהג ומסייעת במניעת הירדמות על ההגה. לאחר שהייה ממושכת של הרכב בשמש, רצוי לאווררו בטרם מפעילים את המזגן וכך להקל על המזגן בהרחקת החום.

בדיקת תפקוד ותפוקת המערכת כולל: בדיקת מסנני האבק במערכת, בדיקת טמפרטורה של האוויר היוצא, בדיקת תקינותם של המאווררים ובדיקת רצועת המזגן. למסנן מזגן איכותי ישנה חשיבות רבה לעבודה התקינה של המזגן, לאיכות הקירור ברכב וחשוב לא פחות לאיכות האוויר שיושבי הרכב נושמים.

מעבר לדגשים אלה, מובן שחשוב לבדוק באופן סדיר את כל מערכות הרכב. ביצוע טיפול תקופתי, בזמן ובהתאם להוראות היצרן, משמר את הרכב לאורך זמן. על-פי הוראות חברת יונדאי העולמית, לכל רכב שגרת טיפולים שונה (ביחס לכמות הקילומטרים שעברו בין טיפול לטיפול), אך על כל הרכבים לבצע טיפול או בדיקה תקופתית אחת לשנה לפחות.

בין היתר, יש לבצע החלפת שמנים על-פי מפרט היצרן. מסנן שמן מונע בוצה במנוע וכך משפר את איכות הנסיעה, מוריד את צריכת הדלק ושומר לאורך זמן על המנוע. מערכות נוספות הדורשות בדיקה הן: מערכת ההיגוי, מערכת הבלמים, מערכת החשמל ומערכת המתלים. בדיקות בטיחותיות אלו הן בעלות חשיבות עליונה, ומחובתו של הנהג לוודא כי הרכב תקין, בטוח וכשיר לנסיעה.

לחצו כאן לתיאום בדיקת מערכות מיזוג אוויר במרכז השירות >>
 
 
 
מערכות מיזוג
 
 
מה חשיבותה של מערכת הקירור במנוע?
 
 
 
בימי הקיץ החמים, ובמיוחד כאשר אנו משתמשים במזגן הרכב, המנוע מתאמץ יותר, צורך יותר דלק ונוטה כמובן להתחמם בהתאם. מערכת קירור תקינה מגנה על המנוע מפני התחממות יתר ומונעת נזקים הנגרמים כתוצאה מכך. שמירה על תקינות המערכת חוסכת טרדה רבה והוצאה כספית גבוהה ומיותרת.

ברכב ישנן נורות התרעה המתריעות על תקלות במערכות הרכב השונות. כשנורת אזהרה נדלקת יש להמתין עד שהרכב יתקרר, ולבדוק בזהירות את כמות המים במצנן ואת גובה השמן באמצעות מדיד השמן. שימו לב: אין לפתוח את מכסה הרדיאטור כשהמנוע חם!

לאחר מכן, יש לגשת למרכז שירות כדי לבדוק את מהות התקלה. בכל מקרה אין להתעלם מנורת אזהרה דולקת ולהמשיך בנסיעה כרגיל. מעשה זה עלול לגרום לנזקים ולסכן את הנוסעים ברכב ובסביבתו.

מעבר לכך חשוב לבדוק באופן סדיר, בזמן ובהתאם להוראות היצרן, את כל מערכות הרכב: מערכת ההיגוי, מערכת הבלמים, מערכת החשמל ומערכת המתלים. טיפול תקופתי עוזר בגילוי מוקדם של ליקויים ברכב ומונע את התפתחותם.

במרכז השירות נערכות בדיקות קיץ / חורף ללא עלות, כמתנה ללקוחות המרכז. במסגרת בדיקות אלו בודקים תקינות צמיגים, ערכות היגוי, נוזלים, בלמים, מגבים, מזגן (בקיץ) ועוד.

לחצו כאן לתיאום בדיקה של מערכת הקירור במרכז השירות >>
 
 
 
מערכות המנוע